1günde boya Sistemi o kadar çok beğenildi ki kısa zaman içerisinde onlarca taklitçisi ortaya çıktı 🎭

İnsanlar neden birbirlerini taklit eder?
Bu bir beğeni ve özenme meselesi olmalı. Ancak bazen öyle  sıkıntılı bir hal alıyor ki takip ve taklit edilmek…
İnsan gururlanmalı mı  yoksa bu sürekli takipten rahatsız mı olmalı bilemedim. 1günde boya’nın tescilli bir uygulama olduğunu belirten marka ve tescil belgesini yayınlamamıza rağmen bu emek hırsızları maalesef sitelerinde 1günde boya’nın tescilli uygulayıcısı yazmalarına devam ediyorlar..

Dekor yapı
1günde boya tescil belgesi
Kişilikte en temel kuralın bu olduğunu düşündüm hep. Ve dikkat çekmek uğruna yapılan her detay beni rahatsız etmekte kaldı.
Beğendiğim her şeyi sesli takdir ettim, içimden değil! Ve kimseyle aynı olmak, bire bir kopyalanmak aklımın ucundan geçmedi.
İnsanlar birbirlerini olumlu yönde etkilemeli. Konuşmalardan, fikir alış verişlerinden faydalı sonuçlar çıkarabilmeli. Yaşamınıza olumlu noktaları katabilmeli.
Gelin görün ki, yaşamı ve kaliteyi herkes giyimle markayla bağdaştırır olmuş. Oysa karşımızda gördüğümüz insandan sadece görsel boyutta bir şeyler alacağımıza, yaşam tarzı, düşünce yapısı, kişiliği ile bir bütün olarak faydalanabilmeliyiz. Ki bu illa birinden bir şeyler almak isteyenler için geçerli

Bana kalırsa buna da hiç gerek yok. Her birey kendi doğrularını savunup, kendi varlığının hükmünü sürmeli.
Kendi olabilmenin ve evrende kendisinden yalnızca bir tane olduğunun önemini ve değerini bilmeli.
Kimseye benzemeden, görselliği gözünüzde çok büyütmeden ve en önemlisi almaktan çok bir fark yaratıp bir şeyler katabilmeli, Birilerin taklitçisi olacağınıza kendinize özgü bir stiliniz olsun.

Dekor Yapının takipçi sayısı kadar taklitçisi oldu:)
Google’ye  boyacı kelimesi ile tarama yaptığınızda

Tuzla boyacı ustası ekipleri
1gündeboya.com.tr sitemizi onlarca kişi tarafından kopyalama, taklit edildiğini fark edersiniz
bu web site yüneticilerden bazıları kendilerini mimar olarak tanıtıyor,
Bu kişiler onca yıl eğitimlerini birilerini taklit etme üzerine inşa etmelerini doğru bulmadığımızı belirtmekte fayda var.
#maltepe güvenli boya badana ustası

 

Kısacası yaptığı işte geçmişi, bilgi birikimi, emeğinize, hak ve hukuka saygısı olmayan onu bunu taklit etmek bünyemize ters bir durum.
1Günde boya uygulamasını başlatırdığımız günden bu yana taklitçilerin istilasına uğradık,
adamlar daireyi 1günde boyuyacam diye gece yarısına kadar ev sahiplerini esir alıyor, Bu asla kabul edilebilir bir uygulama mecbur kalınmadıkça boya badana akşam uygulanmamalı.

Madalyonun diğer yüzüne bakıldığında 1Günde boya uygulamasını web sayfalarında yer verdiklerinden dolayı Googlenin 1günde boya kelime indexlemesi hızlı oldu. Bir açıdan farkına varmadan bizlerin reklamını yapıyorlar.. Bu kadar kısa zamanda istanbul’un tümüne yayılmasını beklemiyorduk.

Dekor Yapı ekibini en iyi ustalardan seçiyor!  Bu ustalar kendi alanlarında oldukça yetenekli zanaatkarlardır.

Gelin görün ki, en dikkatimi çeken ve taklit etme ihtiyacı duymadığım konu dekorasyon – boyama sanatı oldu.Kaliteli güvenli boya ustası hizmeti

Ama hiçbir zaman başkasına özenip onun gibi olmak istemedim, Kelimelerimi değiştirmedim benzetmek adına.

Tabi kendimce amatör çalışmalar yapmadım değil. Örnek yan resimde olduğu gibi; toprak kil kulanıp tamamen kendime özgü çalışmalarım oldu.

Buçalışmaları resam edasında  yapılmadı buradaki gaye bir boyacıdan bir tık fazlası konumunda olduğumuz arzu edildiğinde sanata katkı  sunabilecek yeterlilikte kabilyetimizin olduğunu vurgulamak istedim.

Beğendiğim, feyiz aldığım insanlar oldu iş yaşamımda.
Ancak onları her zaman zekasıyla, başarısıyla takdir ettim. Nasıl?

Sorusunu sorup, verdiğim cevaplarda eksiklerimi bulup telafi ettim.
Herkesin kendine özgü bir tarzı olmalı diye düşündüm. Ve hep de kendime özgü tarzımı korumaya çalıştım.

Kimisi küçük ölçekli işler ile uğraşma gereği duyar, kimisi gerçekten taktirle karşıladığım oldukça hoş ve bir okadar sanat değeri işler icra eder.
Ama bazıları var; okyanus’taki balina gibi ağzını açar tüm balıkları yutmak ister bu kişiler tüm işleri kendilerinde toplamaya azami gayret sarf ederken aslında sisteme zarar vermektedir.

Kalitede boya badana uygulaması

Boyacılık sektörü binlerce kişiye iş olanağı sağlamakta bu aslında olması gereken bir mantalite’dir.
Kaliteyi olgunlaştırır, mükemmeliği zirveye taşır, kimi klasikboyacılığın hakkını verir. En önemlisi de yine yazdığım gibi “kendine özgü tarz”ı korumaktır.
Az olsun öz olsun mantığında onlarca boyacı ustasına denk gelirsiniz,buustalarında malesef handikapları var oda 1günde boya işine  karşılar onları haklı bulduğum zamanlar olmuyor değil!Bizde isteriz müşteriler ile oturup çene çalmayı veya günde bir oda ile oyalanıp  eve gitmeyi, lakin burası istanbul burda vakit nakitir mantığında 1günde boyayı başlatık hayırlı olsun.

Ucuza çalışan ustalara hiç kızmadım bilakis bu ustalar olmalı, buustalar boyacılık piyasasındafiltre görevi görmektedir. Bize gelebilecek angarya olarak tabir edilen işler, Bu ustaların filtresine takılır.
Tabi işin kalitesi tartışılır, ucuz etin yahnisi yavan(tatsız) olur misali.

1Günde boya kalitesinde hizmet veren kurumlar, her işe balıklama atlamaz müşterisi seçer.

#ataşehir semtinde boyacı

Taklitçiler hakkında tariten bir alıntı;

Mimar Sinan’ı kıskanan bazı mimarlar, onu zaman zaman Kanuni Sultan Süleyman’a çekiştirmeye ve onun yaptıklarını biz de yapardık, demeye başlarlar.

Vaziyeti anlayan Hükümdar, bir gün Mimar Sinan da dâhil, hepsini huzurunda toplar ve Sinanı çekiştiren mimarların önüne birkaç tane küçük bilye koyarak onlardan, bu bilyeleri üst üste koymalarını ister.

Fakat bilyeler hiç üst üste durur mu?
Çaresiz kalır, hiç biri yapamazlar. Bunun üzerine padişah, Mimar Sinana döner ve Şimdi sen yap bakalım Sinan, der. Koca mimar, hemen parmağındaki yüzüğü çıkarıp yere koyar, üstüne de bir bilye koyar.Maltepe’de en iyi kalitede ev boya ustası ekibi
Bir yüzük, bir bilye daha bir yüzük, bir bilye daha. Bilyeler üst üste konmuştur. Kıskanç mimarlar hemen itiraz ederler:
Aaaa! Bunu bizde yapardık sultanım. O zaman sultan, onlara hak ettikleri cevabı verirler: daha önce yapsa idiniz ya.

Bu uygulama Dekor Yapı’nın 24 yıllık emeği, ustalarımızın çabası ile sunulmaktadır.

Bu uygulama başlamadan googlede belirli aralıklarla boyacı, boyabadana 1 Günde boya kelimeleri taraması yapıldı,
Sektörde bulunan tüm boyacı firmaları ve şahısların ekran alıntısının bir kopyası alındı, o ana dek 1günde boya uygulamasının adını bile duymayanlar, sayfalarına bu hizmetimizi izin alma gereği duymadan yazmakta ve müşteriyi kandırmaktadırlar, izinsiz taklitcilik suçtur ve nitelikli hırsızlık olarak tanımlanır.

1gündeboya.com.tr

Daha Fazla Bilgiye Mi İhtiyacınız Var ?

İstanbul'un Anadolu ve Avrupa yakasında bulunan profesyonel ekiplerimiz ile mekanlarınızı kaliteli malzemelerle profesyonel boya badana hizmeti sunmaktayız.

İLETİŞİM
İstanbul'un Tüm
İlçelerinde Hizmetinizdeyiz
0 (532) 626 1388
info@pratikboya.com
İletişim Formu
[contact-form-7 404 "Bulunamadı"]

© 1 GÜNDE BOYA KURUMSAL BİR MARKADIR - TÜM HAKLARI SAKLIDIR | WEB TASARIM - SEO : BASER WEB |

Call Now Button
error: İÇERİKLERİMİZ KOPYALANAMAZ !
× Whatsapp